Aluexpo 2017, Katılımcı ve Ziyaretçiden Yine Tam Not Aldı

  • Fuar
  • 24 Kasım 2017
  • 129 kez incelendi.
Aluexpo 2017,  Katılımcı ve Ziyaretçiden Yine Tam Not Aldı

5. Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı ALUEXPO 2017, 5-7 Ekim tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’ nde gerçekleşti.

 Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenen Fuara, 33 ülkeden 157 firma katıldı. Türkiye’den katılan 162 firma ile toplam 319 firma standlarında sektörün önde gelen uzmanlarıyla, yeni yatırımlar için Türkiye’nin potansiyel fırsatlarını değerlendirmek isteyen yabancı firmalar ve aynı zamanda farklı ülkeler ile işbirliği yapmak isteyen yerli firmalarla bir araya geldiler.

Sektörün yoğun ilgi gösterdiği fuara toplam 11.421 ziyaretçi giriş yaptı. Bu ziyaretçilerin 9.695’i yerli, 1.726’sı ise yabancıydı.

Global alüminyum dünyasının tamamlayıcı bir platformu olma noktasına gelen ALUEXPO 2017 ile, Yaklaşık 2.000 firmanın faaliyet gösterdiği ve 280 bini aşkın kişiyi istihdam eden sektör, yıllık 2 milyar dolar ihracat tutarı ile ülkemiz ekonomisine katma değer sağlayan sektörlerin başında yer alıyor. Alüminyum %100 geri dönüştürülebilme özelliği nedeniyle de çevreci bir ürün olarak tercih ediliyor.

Alüminyum Sektörünün Uzmanları 8. Alüminyum Sempozyumu’nda Buluştu.

ALUEXPO 2017 İhtisas Fuarı ile eş zaman ve mekânda; TALSAD, TÜBİTAK Marmara

Araştırma Merkezi ve TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası işbirliği ile 8. Alüminyum Sempozyumu da gerçekleştirildi

Sempozyum süresince sektörün önde gelen isimleri, uzmanlar ve akademisyenler alüminyum sektörü ile ilgili teknolojik gelişmeleri tanıtarak ve sektörde karşılaşılan problemlerin çözümü konusunda dinleyicilerle bilgi ve görüş paylaşımında bulunarak etkin bir ortam yarattılar. Sempozyum; sektörü ekonomik, teknolojik ve bilimsel alanlarda irdelemeyi, yeni gelişmeler hakkında bilgilenmeyi ve Türkiye’nin alüminyum dünyasındaki yeri ve geleceği için bir vizyon oluşturmayı başardı.

Etiketler:

Yorum Yaz