Ev Tekstili Sektörü Home&Tex Fuarında Buluştu

  • Fuar
  • 24 Kasım 2017
  • 145 kez incelendi.
Ev Tekstili Sektörü Home&Tex Fuarında Buluştu

Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşdamları Derneği ( TEDSİAD) ve CNR Fuarcılık ile CNR EXPO’da gerçekleştirdiği HOME&TEX Ev Tekstil ve Dekorasyon Fuarı 25 – 28 Ekim 2017 tarihleri arasında beşinci kez binlerce yerli ve  yabancı ev ekstilcisine ev sahipliği yaptı.

 

Dünyanın en büyük ikinci ev tekstili fuarı olan EVTEKS-NİSAN’ın ardından, Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve

işadamları Derneği’nin (TETSİAD) CNR Fuarcılık ile CNR EXPO’da gerçekleştirdiği HOME&TEX Ev Tekstili ve Dekorasyon Fuarı, 40.000 metrekarelik bir alanda, 20’ye yakın ülkeden 600 katılımcı marka yerli, ve yabancı olmak  üzere toplamda 22.315 ziyaretçi ağırladı. Aralarında Almanya, Fransa, Rusya, Kanada, İran, Çin gibi ev tekstilinde büyük ticaret hacmine sahip ülkelerin de bulunduğu ziyaretçiler, ev tekstili ve dekorasyon dünyasındaki son gelişmeleri ve trendleri takip etmek için “Dünya’nın  Ev Tekstili Merkezi” haline gelen Türkiye’ye misafir oldu. B2B yapılanması ile Türk ev tekstili üretici ve tasarımcılarını, yerli ve yabancı işadamları ile bir araya getiren ve genel konsepti “Bu Ekim’de Yeni müşterilerinle Buluş” olan HOME&TEX Fuarı, geçtiğimiz 4 yılda olduğu gibi bu sene de tasarım, inovasyon ve sürdürülebilirlik üzerinde yoğunlaşan katılımcı firmaları ile geçtiğimiz yıl elde  edilen 1 milyarlık ticari hacmi aşmayı edefliyor.

Her türlü ev tekstilinin yer aldığı Döşemelik kumaştan perdeye, aksesuarlardan halıya ve bornozdan havluya perde Mekanizmasından uyku ve yatak odasına kadar pek çok inovatif ürünün dikkat çektiği fuarda bu sene Tekstil  Tasarımcıları Derneği de ziyaretçilere dokuma ve bire bir dijital baskı ve tekniklerini anlattığı atölyelerle ilgi odağı haline geldi. Tasarımdan üretime Türk ev tekstilinin başarılı işleri yabancı ziyaretçi ve alım heyetlerini etkileyen noktalar oldu.

Ev tekstili sektöründen gelen talepler ve dünyada birçok farklı noktada düzenlenen fuarların tarihlerinin üst üste gelmesinin önüne geçerek, HOME&TEX Fuarı’na ilgiyi arttırmak amacıyla, yeni tarih 26-29 Eylül 2018 olarak belirlendi. Aynı nedenlerden dolayı EVTEKS Fuarı da Nisan ayına çekilmişti.

Etiketler:

Yorum Yaz