APRESANDAN BİR İLK DAHA – ANOTHER INNOVATION FROM APRESAN

APRESANDAN BİR İLK DAHA – ANOTHER INNOVATION FROM APRESAN

Türkiye de stor perde kumaşların ilk üreticisi olan  Apresan, Dünya’da çok büyük bir öneme sahip olan reflekte kumaşların üretimine de başladı.

ANOTHER INNOVATION FROM APRESAN

Apresan, which is the first manufacturer of roller blind fabrics in Turkey, has started production of reflective fabrics which are of great importance in the world.

 

Apresan Apre San. ve Tic. Ltd. Şti.

Apresan Apre Industry and Trade Limited Company.

 

1994 yılında sektöre ilk adım.

The first step in the sector in 1994.

Apresan, 1994 yılında, daha önce tekstil kimyası üzerine çalışmalar yapan Sn. Burhan Barutçu tarafından stor ve mekanizmalı perde kumaşları üzerine yoğunlaşmak amacı ile kurulmuştur. Stor perdenin Türkiye’de kabul görmesinde, Apresan’ ın bu alanda yaptığı teknik çalışmalar, araştırmalar, renk ve desen seçeneklerinde sunduğu sınırsız imkanlar ve ihtiyaca yönelik getirdiği özel çözümler, tartışmasız en belirleyici faktörler olmuştur. Bununla birlikte, stor perdenin Türkiye’deki yükselişinin Apresan ile başladığını söylemek yanlış olmaz. Bugün farklı renk ve desende 1000’i aşkın mekanizmalı perde kumaşı çeşidi, geniş stokları ve deneyimli kadrosu ile yerel pazarda ve ihracatta sektöre öncü bir firma olmayı başarmıştır. Her kumaşımızda, uzun yılların tecrübesini istikrarın ve devamlılığın güvencesini, dünya standartlarında bir kalite anlayışını sizlere sunuyoruz.

Apresan was founded in 1994 by Mr. Burhan Barutçu, who previously had worked on textile chemistry, with the intention of concentrating on curtain fabrics with roller blinds and mechanics. In the roller blind acceptance in Turkey, Apresan’s technical studies, researches, limitless possibilities in color and pattern options, and  custom solutions for your needs in this area have been inarguably the most decisive factors. However, it would not be wrong to say that the rise of the roller blinds in Turkey started with Apresan. Today, it has become a pioneer company in the local market and export sector with its wide range of stocks and experienced staff, with more than 1000 different types of machine curtain fabrics of different colors and designs. In each of our fabrics, we offer you a world-class quality understanding of the stability of long years of experience and the safety of continuity.

 

MODERN ÜRETİM TESİSLERİ TEKNOLOJİ VE ÜRETİM

Apresan, yatırımının büyük bir kısmını ayırdığı modern tesisinde Avrupa’dan ithal son teknoloji ürünü üretim hattı, kalite kontrol makinaları ve laboratuvar cihazları ile insan hatalarını minimum seviyeye indirmeyi başarmıştır. Şu anki tesisimiz Gebze’ye bağlı Şekerpınar mevkiindeki 11.500 m² kapalı bir alanda ve günde ortalama 15.000 m. üretim kapasitesine sahip. Fabrikamızda 3 vardiya olarak çalışmalarımıza kesintisiz devam ediyoruz. Otomatik ve programlanabilen üretim hattı renk ve ışık geçirgenliği ölçümleri yapan spektrofotometreler ve ışık kabinleri ile teknolojiyi tecrübemiz ile birleştirdik. 3 metreye kadar olan endeki kumaşları işleme özelliğine sahip üretim hattımızda, 2, 2.50 ve 3 mt lik standart katalog ölçülerinin yanında, müşteri ihtiyacına göre özel ölçülerde de üretim yapılabilmektedir.

MODERN PRODUCTION TECHNOLOGY AND PRODUCTION

Apresan has succeeded in bringing human errors to a minimum level with its state-of-the-art production line imported from Europe, quality control machines and laboratory equipments in its modern facility, which has a large part of its investment. Our present facility has an indoor area of 11,500 square meters and an average production capacity of 15,000 meters per day on the Şekerpınar site of Gebze. We work continuously in 3 shifts in our factory. We combined the technology with our experience with spectrophotometers and light cabinets that make automatic and programmable production line color and light transmittance measurements. Production can be done for customized measurements according to customer needs, in our production line which has the ability to process the fabrics of up to 3 meters, besides the standard sizes of catalogs of 2, 2.50 and 3 meters. 

ÖZEL ÜRETİM

İster özel üretim, isterseniz yüzlerce üründen oluşan koleksiyonlardan seçilen Apresan ürünleri, programlanmış zamanda, istenilen miktarda teslim edildiği gibi, zamanlama konusunda asla taviz vermez. Sıra dışı ölçüler, sıra dışı teknik değerler, sıra dışı dekorasyonlar. Apresan, geliştirdiği yeni teknoloji sayesinde Dünyaʼda çok büyük bir öneme sahip olan reflekte kumaşların üretimine de başladı. Bu kumaşlar güneş ışığını %76ʼya varan oranda reflekte edip, iç mekanın ısınmasını engelleyerek önemli ölçü- de klimada kullanılan enerjinin tasarruf edilmesine yardımcı olmaktadır.

Tüm ihtiyaçlarınıza destek verebilecek teknolojimiz ve Ar-Ge ekibimiz, ne zaman ihtiyacınız olursa hep yanınızda. Üretilmesini istediğiniz özel tasarım sektörel ürünler için lütfen bizi arayınız.

SPECIAL PRODUCTION

Apresan’s products, whether they are specially produced, selected from collections made up of hundreds of products, will never compromise on timing, just as they are delivered at the desired amount of time.

Extraordinary measures, unusual technical values, unusual decorations. Thanks to the new technology it has developed, Apresan also started to produce reflex fabrics which have great importance design in the world.  These fabrics reflect sunlight up to 76%. It helps to save the energy used in the air conditioning significantly by preventing the interior from getting warmed up.

Our technology and R & D team, which can support all your needs, is always with you whenever you need it. Please call us for the special design sector products you want it to be manufactured.

 

DEKORATİF UYUM

Evinizin ve ofisinizin tercihi de Apresan.  Stor perdeler, ev ve ofis dekorunuza uyum sağlayan yegane ürünlerdir. Stor perdelere görüntüsü ve özgün desenleri ile şıklığın temsilcisidir. Müşterileriniz evlerini, seçecekleri kumaş ile otantik Anadolu ezgilerinden, batının modern dünyasına kadar her zevke uygun bir havaya sokabilirler. Apresan, işte bu noktada çeşitli katalogları ve geniş ürün yelpazesi ile aradığınız çözüm olacaktır.

DECORATIVE FIT

The choice of your home and office is also Apresan. Roller blinds are unique products that adapt with your home and office decor. Roller blinds are representative of elegance with image and original patterns. Your customers can make their homes suitable for all tastes from the authentic Anatolian melodies to the modern world of the sea, with the fabric they will choose. At this point, apresan will be the solution you are looking for with catalog and a wide range of product.

 

ÇEVRE POLİTİKASI

Apresan, üretimin her aşamasında çevrenin korunmasına öncelik vermiştir. Bu nedenle ürünler PVC, CFC, Formaldehit ve diğer organik çözücüler, halojen bileşikleri veya sınıf MAK III A1, III A2 ya da azo-pigmentler gibi zararlı maddeler ilave edilmeden çevresel koruma altında üretilmektedir. Enerji verimliliğini sağlamak adına, tamamı Avrupa üretimi olan makina parkurumuzda yüksek verimlilik ile enerji kaybını minimuma indirerek, çevre konusundaki hassasiyetimiz ile örnek kuruluş olmaya devam ediyoruz. Gerekli tüm çevre belgelerine sahip olmamızın yanı sıra, limitlerin çok altındaki emisyon ve kirletme değerlerimizle sektörümüze öncülük ediyoruz.

ENVIRONMENTAL POLICY

Apresan has given priority to the protection of the environment at every stage of production. For this reason, the products are produced under environmental protection without adding harmful substances such as PVC, CFC, Formaldehyde and other organic solvents, halogen compounds or class MAK III A1, III A2 or azo-pigments. In order to achieve energy efficiency, we continue to be an exemplary institution with our sensitivity to the environment by minimizing energy loss with high efficiency in our machine tracks, all of which are European production.  In addition to having all the necessary environmental documents, we are leading our sector with emissions and pollution values that are far below the limits.

 

İLETİŞİM, SİPARİŞ, TESLİMAT

Apresan, müşteri memnuniyetinin ve hizmet anlayışının üst seviyede olmasına dikkat eder.  Apresan’da zamanınız sipariş beklemekle kaybolmaz. Sipariş vereceğiniz katalog ürünlerinin tamamının stoğu mevcut olup, siparişlerinizin anında temini mümkündür.

 

COMMUNICATION, ORDER, DELIVERY

Apresan takes care to ensure that customer satisfaction and service understanding are at the top. In Apresan your time will not loss with your order waiting.  All of the catalog products you will order are available. It is possible to supply your orders instantly.

Etiketler:

Yorum Yaz