Katılımcılar Moulding Expo’nun başarısını onaylıyor

Katılımcılar Moulding Expo’nun başarısını onaylıyor

Bu yıl ikincisi yapılan Moulding Expo, 52 ülkeden 15.000 ziyaretçiyi Stuttgart’a çekiyor

Ziyaretçilerin, program içeriklerini gerçekten özümsemek isteklerini izlenimini edindim. Alet, model ve kalıp endüstrisine bir merkez kazandırdık.”
Fuar salonlarında yoğun görüşmeler
Moulding Expo 2017 katılımcıları özellikle, bir saatten fazla süren görüşmelerin kalitesinden ve alışılmadık şekilde uzun sürmesinden özgüyle söz ettiler. Fuarın uluslararası olma düzeyi de bir diğer avantajıydı: toplam 52 ülkeden gelen ziyaretçiler en çok Avusturya (%16), İsviçre (%12), İtalya (%10), Türkiye (%8), Çek Cumhuriyeti (%6), Fransa ve Portekiz’den (%5’er) katılım sağladı. İlk Moulding Expo etkinliği ile kıyaslandığında, uluslararası ziyaretçilerin oranı %11’den %15’e yükseldi.
Yaklaşık 15.000 ticari ziyaretçi, sektörün tüm ana dallarını temsil etti: otomobil ve otomotiv parçası tedarik sektörü (%42), alet ve kalıp yapımı (%28), makine mühendisliği ve tesis yapımı (%23), plastik işleme endüstrisi ve üretimi (%16), model ve prototip yapımı (%11) ile diğer sektörler.

Katılımcılar Moulding Expo’nun başarısını onaylıyor
Bu yıl ikincisi yapılan Moulding Expo, 52 ülkeden 15.000 ziyaretçiyi Stuttgart’a çekiyor / Daha fazla uluslararası
İki yıl önceki prömiyer de tam anlamıyla bir başarıydı. Fuardan kısa bir süre sonra, Stuttgart Fuar Merkezi’nde ikinci kez düzenlenen Uluslararası Model ve Kalıp Teknolojileri Fuarı’nın; Almanya, Avrupa ve diğer bölgelerdeki birçok ülkeden 760’tan fazla katılımcı ve 15.000 civarında ziyaretçi üzerinde bir etki bıraktığı açıktı.
Messe Stuttgart Başkanı Ulrich Kromer von Baerle, yaşadığı coşkuyu şöyle ifade etti: “Bir fuarın bu kadar kısa süre içerisinde oturmasına ve katılımcı düzeyi bakımından bu seviyelere ulaşmasına hiç şahit olmamıştım.

Federal Malzeme Yönetimi, Satın Alma ve Lojistiği Birliği (BME) Alıcılar Forumu da Stuttgart Fuar Merkezi’nde Moulding Expo ile eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. Fuar katılımcıları, Forum’a gelenler için farklı katılımcı stantlarına iki rehberli tur düzenlenmesini verimli olduğunu belirtti.
Fuar anketinde diğer rakamlar şu şekildedir: Ziyaretçilerin %76’sı şirketleri için satıl alma ve tedarik kararı verme konusunda tek sorumlu, ortak sorumlu olduklarını ya da danışmanlık düzeyinde role sahip olduklarını belirtti. Ziyaretçilerin %83’ü fuarı başkalarına da tavsiye edeceklerini söyledi.
Yüksek teknoloji deneyimini yaşattı
Fuara eşlik eden program; gündemdeki konularla ilgili özel gösterimler, birinci sınıf konuşmacıların katıldığı uluslararası teknik forumlar, sektördeki gençler için kapsamlı kariyer bilgilerinin verildiği etkinlikler ile Moulding Expo’nun “sektör içinden ve sektör için” konseptini ortaya koydu.

kından tecrübe etme fırsatı ziyaretçiler tarafından çok iyi karşılandı. Yüksek teknolojili kalıplarla hemen o anda yapılarak dağıtılan eşantiyonlar da fuarda büyük ilgi gördü: Reutlingen Üniversitesi öğrencileri tarafından enjeksiyon döküm yöntemiyle fuar alanında yaptığı ve “3-2-eat!” adını verdikleri 11.000 takım çatal-bıçak ziyaretçilere tanıtıldı. Yine fuar sırasında üretilen “Polyman” öğretim bileşeni de kalıcı bir etki bıraktı.

Ziyaretçiler arasında üst düzey politikacılar
Baden-Württemberg Eyaleti Başbakanı Winfried Kretschmann’ın ziyareti, Moulding Expo’nun Baden-Württemberg’deki siyasi durum içerisinde ne kadar önemli hale geldiğinin açık bir göstergesiydi. Başbakan, fuarı gezdikten sonra fuarın kalitesinden çok etkilendiğini söyledi. Baden-Württemberg Ekonomi, Çalışma ve İskan Bakanlığı bünyesinde
Devlet Bakanı olan Katrin Schülz fuarda iki gün geçirdi. Eyalet Başbakanı ve Devlet Bakanı, özellikle gençler ve öğrenciler için hazırlanan çok sayıda programa ilgi gösterdi.
Ulrich Kromer von Baerle şunları kaydetti; “Tüm katılımcılardan gelen olumlu geri dönüşler ve sektörden gözle görülür şekilde gelen olumlu işaretler, Messe Stuttgart’ın Mayıs/Haziran 2019’da üçüncü Moulding Expo için hazırlıklara başlaması için yeterli sebepler.”
Sektörel birliklerin görüşleri Peter Gärtner, Federal Model ve Kalıp Üreticileri Birliği (BVMF) Enformasyon Merkezi:
“Federal Model ve Kalıp Üreticileri Birliği standında 20 üye şirketimiz ve network ortağımız model ve kalıp üretimi sektörünün çeşitliliğini sergiledi. Ticaret Fuarındaki başarılı katılımlarıyla, Moulding Expo’nun alet, model ve kalıp üreticilerine vaat ettiği avantajları yerine getirdiler. BVMF’nin ve diğer tanıtım ortaklarının yanı sıra işini ciddiyetle yapan rehberlerin Moulding Expo’ya verdiği destek sayesinde düz liselerden 20’den fazla sınıf, eğitim verdiğimiz tipik meslekler hakkında bilgi aldı ve alet, model ve kalıp üretimi sektöründe bir kariyer için heyecanla doldu.”

Markus Heseding, Alman Mühendislik Federasyonu (VDMA) Hassas Aletler Birliği Genel Müdürü
“Moulding Expo, özellikle de katılımcıların uluslararası özelliğinin artması dolayısıyla ziyaretçiler için daha cazip hale geldi. Ziyaretçi sayısındaki hafif artış, alet yapımı fuarının bağımsız bir etkinlik olarak da ziyaretçiler tarafından iyi karşılandığını bize gösterdi. Görüşmelerin kalitesi katılımcılar tarafından vurgulandı. Bu, bir tanıtım ortağı olarak özellikle bizim için memnuniyet verici. Üyelerimiz, ziyaretçi sayısının 2019’da daha fazla artacağını umuyor.

Dr. Wilfried Schäfer, Alman Makine Aletleri Üreticileri Birliği (VDW) Genel Müdürü:
“Moulding Expo, katılımcı sayısındaki bu önemli artışla; Avrupa’da alet, model ve kalıp üretimi alanında önde gelen fuar özelliğini kazanmış oldu. Bu ayrıca uluslararası ortak stant sayısının yüksek olmasıyla da ortaya kondu. Ziyaretçiler, alet ve kalıp üretimi konusuna açık bir ilgi gösterdiler. Bu, Moulding Expo’nun saygınlığını gösteriyor.
Prof. Dr. Thomas Seul, Alman Alet ve Kalıp Üreticileri Birliği (VDWF) Başkanı:
“Moulding Expo 2017 harika bir etkinlikti. Fuara yaklaşırken VDWF olarak burada sıkı şekilde çalıştık: haftalar ve aylar boyunca Moulding Expo sırasında bu devasa fırsatı sektör için kalıcı bir piyasa yaratma adına kullanmak için nasıl büyük bir “değer” oluşturabileceğimiz üzerinde yoğunlaştık. Üç yıl önce, VDWF’nin Moulding Expo’nun tanıtım destekçilerinden biri olup olmaması konusunda üyelerimizin oylama yaptığı sırada seçtiğimiz yolun tamamen doğru olduğunu keşfettik. Moulding Expo, gelecekte önde gelen bir fuar olacak ve ayrıca alet ve kalıp üretiminde uluslararası bir platforma dönüşecek. Şimdiden Moulding Expo 2019’un gelmesini dört gözle bekliyorum ve fuarın yine tam anlamıyla bir başarı olacağına eminim.

Moulding Expo – Uluslararası Model ve Kalıp Teknolojileri Fuarı MOULDING EXPO enjeksiyonlu kalıp, basınçlı kalıp, döküm, presleme ve şekillendirme araçlarıyla alet, model ve kalıp üretiminin yanı sıra farklı model ve prototip üretme süreçlerine odaklanır. Fuar kapsamında alet, model ve kalıp üretimi için aksesuarlar, makine aletleri, işleme aletleri, ölçüm ekipmanı, özel makineler, yazılım, sistemler ve hizmetler yer almaktadır. Teknik forumlar ve özel gösterimleri renkli programı tamamlamaktadır. Stuttgart’ta ikinci kez düzenlenen Moulding Expo’ya 760’tan fazla katılımcı ve 15.000 civarında ticari ziyaretçi geldi.

Moulding Expo, Messe Stuttgart tarafından düzenlenmektedir. Fuar, Federal Model ve Kalıp Üreticileri Birliği (BVMF), Alman Mühendislik Federasyonu (VDMA Alet Üreticileri Birliği), Alman Alet ve Kalıp Üreticileri Birliği (VDWF), Alman Makine Aletleri Üreticileri Birliği (VDW) ve Uluslararası Özel Takım ve İşleme Birliği (ISTMA) tarafından desteklenmektedir.

Etiketler:

Yorum Yaz